Par vīndari

Domaine Haut Lambert

tā tas sākās

Ko Brigita un Martin stāsta par savu dzīvi un vīnu

 

HAUT-LAMBERT-PAR.jpg

Château Haut Lambert kopš 1954. gada pieder NOUHAUD ģimenei. Vīnkopji un vīndarītāji jau ceturtajā paaudzē. Šodien saimnieciba mantojušas divas māsas – Brigita un Martin (Brigitte , Martine). Saimniecība atrodas Bordeaux reģionā un Zem Blaye Côtes de Bordeaux AOC tiek ražots baltais, rozā un sarkanie vīni.

Mūsu vīns ir diezgan spēcīgs, bagātīgs ar tannīniem un augļu aromātiem, kas kļūst arvien smalkāki, vīnam novecojot. Vinifikacijas procesam tiek piešķirta liela nozime. Tajā tiek izmantotas modernākās metodes, tajā pašā laikā respektējot musu senču tradīcijas.

Haut Lambert pieder pie tā saucamajiem neatkarīgajiem vīndariem (Vignerons Indépendants).

Tas nozimē, ka visi vīndarīšanas etapi, sākot ar zemes iekopšanu, vinogulāju stādīšanu, pirmās vīnogas parādīšanos, vīnogu novākšanu un beidzot vīna darīšanu, notiek mūsu saimniecībā.

vīna piedāvājums

Vīna piedāvājums Haut Lambert Bordeaux

 • Chateau Haut Lambert, Cuvee PrestigeQuick View
  • Chateau Haut Lambert, Cuvee PrestigeQuick View
  • Chateau Haut Lambert, Cuvee Prestige

  • Novērtēts ar 0 no 5
  • Sauss, ar tanīniem bagāts sarkanvīns, kas balansē uz pilnmiesīgas un vidējas struktūras robežas. Vīns ar labu koncentrāciju, gatavu plūmju, upeņu, kazeņu notīm gan garšā, gan aromātā, kuras papildina garšvielu nianses kā krustnagliņas, vaniļa un melnie pipari.

   Gads: 2016
   Reģions: Bordeaux
   Vīnogu tips: Merlot 75 % / Cabernet sauvignon 25 %
   Alk. līmenis: 14%
   Tilpums: 750 ml
   Uzglabāšanas ilgums: 18 gadi
   Izturēšanas formāts: 6 mēneši inox, pēc tam 12 mēneši koka muca

   Saldums

   Pilnmiesība

   Tanīni

   Nepieciešams labi strukturēts proteīns kā liellops vai medījums. Ar šādu vīnu labi strādā arī gulašs, sutināta gaļa, ēdiens, kurā ir izteikts sāļums, cietie sieri. Spēcīga mērce. Hints – var piešaut šo pašu sarkanvīnu klāt mērcei.

  • 19.40

Brigita un Martin stāsta

Par dzīvi un vīniem

Man tik bieži klienti ir jautājuš: “Es pagājušajā gadā pirku šo vīnu, bet šogad tas nemaz nav tāds pats kā iepriekšējā gada. Kā tas var būt? Zeme ir  tā pati! Vīnogu šķirne ir tā pati!”

Brigitte nodomā: “cik gan var cilvēkiem stāstīt, ka ir citi laika apstākļi, kas tik ļoti ietekmē nākamā vīna garšu un pat, ja tie būtu pilnīgi vienādi, pat ēdienu ar tiem pašiem produktiem nevar uztaisīt pilnīgi identisku kā iepriekšējā reizē.”

 Viņa ir sapratusi, ka pircēji šādu skaidrojumu neuzskata par pieņemamu, tāpēc  izdomāja pretjautājumu: “Jūs esat vīrs un sieva un jums ir 3 bērni. Augsne ( māte)  un vīnogas ( vīrietis) ir taču tie paši! Tad kāpēc jūsu bērni nav pilnīgi vienādi?”

”Château Haute Lambert ir ģimenes avantūra. Tā mēs to nosauktu. Tā izpaužas ar vienlīdzīgu degsmi vīnogu audzēšanā un vīna radīšanā.”

”Tas ir darbs, smags darbs un mūsu zemes prasību respektēšana. Tā ir spēja adaptēties mainīgajiem laika apstākļiem, lai vasaras beigās novāktu vīnogas, tik gatavas, tik pārpilnas ar svarīgākajiem elementiem, kas tik nepieciešami laba vīna radīšanai.”
”Atveriet mūsu Grand Bordeaux 1-2 stundas pirms saliešanas glazēs un ļaujiet tam paelpot. Ievērojiet temperatūras prasības un nekad nepasniedziet vīnu siltāku par 18 grādiem. Temperatūrai jābūt starp 16° un 18° . Lai degustācija jums radītu prieku, sāciet ar glāzes izvēli ! Tas ir ļoti svarīgi, kādā glāzē tiks ieliets vīns. Vīna baudīšanu sākam acīm, baudot tik daudzveidīgos sarkanos toņus un vērojot vīna (tauku) kājiņas (jums būtu interesanti zināt, no kurienes nācis šis nosaukums : «  jambes du vin ») tad izbaudām vīna aromātus, tos ieelpojot, lēnām turpinot kustināt glāzi, un nobeigumā vīna malkā sasaistiet redzētu un smaržoto – esam pārliecinātas, ka katra vīna pudele, kuru nopirksiet vīna saimniecībā jums atklās ko jaunu. Patiks jums tas vai nē, tas jau ir cits jautājums. Svarīgs ir process.”
”Tas ir tipisks vietai, kurā to rada. Tajā jūs sajūtat mūsu zemi, klimatiskos atpstākļus un vīnogu šķirnes.”

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME!

ALKOHOLISKOS DZĒRIENUS IR AIZLIEGTS PĀRDOT, IEGĀDĀTIES UN NODOT NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM!